„Suraskime vaikams NAMUS. Ieškok, globok, aukok”

Skirkite vaikamsVaikų globos skatinimo projektas „Suraskime vaikams NAMUS. Ieškok, globok, aukok”

Nuo klubo įsikūrimo lankome vaikų namuose augančius vaikus – nenešame jiems daiktų, dovanojame bendravimo džiaugsmą. Supratome, kad didžiausia dovana šiems vaikams – šeima, kur formuojamos teisingos vertybės, ugdomi socialiniai įgūdžiai, atveriamos galimybės asmenybės tobulėjimui. Klubo sesė Enrika jau globoja du paauglius ir savo asmeniniu pavyzdžiu mus įkvepia, jog nėra nenorimų vaikų, yra tik neatrastos šeimos.

Šiuo projektu sieksime spręsti šiuos uždavinius:

  1. Naikinti mitus ir laužyti stereotipus informuojant visuomenę apie vaikus iš vaikų namų;
  2. Padrąsinti, įkvėpti, informuoti potencialius globėjus;
  3. Paremti ir padėti globėjams paslaugomis ir finansais.

Paremti projektą kviečiame krašto įmones, užsienio Rotary klubus.

Esame įsitikinusios, kad įsisenėjusias valstybės žaizdas turėtų padėti gydyti ir visuomenė. Todėl Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė” jungiasi prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą”, kuri kviečia bendromis pastangomis keisti Lietuvą.


Lietuvoje pradeda veikti nemokama Įvaikinimo ir globos skambučių linija

Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“ partnerystės pagrindais bendradarbiauja su Klaipėdos Globos centru ir  džiaugiasi nemaža gerąja patirtimi. 2021 m.  taip pat planuojama bendra veikla – įvairaus pobūdžio renginiai, kurių metu bus siekiama pakeisti neigiamą visuomenės nuostatą vaikų globos ir įvaikinimo atžvilgiu.

Siekiant gerinti teikiamų paslaugų prieinamumą bei kokybę globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams, ketinantiems tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais, įtėviais, besidomintiems globa bei įvaikinimu asmenims buvo įkurta Įvaikinimo ir globos skambučių linija.

Nuo 2021 m. sausio 25 d. kiekvieną darbo dieną 12-20 val. patyrę globos ir įvaikinimo srities specialistai nemokamu telefono numeriu 8-800 00207, el. paštu: klausk@viskasapiegloba.lt ir internetine pokalbių programa svetainėje www.globoscentrai.lt teikia informavimo bei konsultavimo paslaugas: globėjams (rūpintojams), budintiems globotojams, įtėviams, asmenims, ketinantiems tapti globėjais (rūpintojais), budinčiais globotojais ar įtėviais, asmenims, besidomintiems globa bei įvaikinimu.

Daugiau informacijos: https://www.gerovescentras.lt


Klaipėdiečių parama – globojamiems vaikams

Per Kalėdinį laikotarpį, Jūros šventės dienomis einame į Teatro aikštę. Kalbamės su žmonėmis apie vaikų globą ir kviečiame aukoti globėjų šeimas. Už surinktas lėšas ir klubo narių aukas dovanojame vaikams prasmingas dovanas: 2017 m. dešimčiai globotinių įteikėme simbolinius kelialapius į vasaros stovyklas. Kiekvienam vaikui skirta po 150 EU laisvai pasirinktoje stovykloje.  2018 m. globojamiems vaikams perduoti penki nauji nešiojamieji kompiuteriai, kuriais naudosis septyni baigiamosiose klasėse besimokantys vaikai.  Apie gyvenimo kelio ir profesijos pasirinkimą jau svarstantys moksleiviai džiaugėsi, kad taip reikalinga įranga jiems pasitarnaus ir mokslams, ir pramogoms.

  gruodzio 10 

 

 Veiklos globėjų šeimose augantiems vaikams

2019 m. liepos 8 d. ir 12 d.  globėjų šeimose augantys vaikai patyrė karišką vasaros nuotykį. Rotary klubo „Karalienė Luizė” sesės palydėjo grupę 12-14 metų vaikinų į jaunųjų šaulių stovyklą LDK Butigeidžio dragūnų batalione. Vyriškumo, kariškos tvarkos ir patriotizmo pamokos tikrai pasitvirtino.

 

Vaikams – žygis su NATO kariais

Atsiliepdamos į LR Prezidentės akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ kvietimą, pakvietėme vaikų namų globotinius į išgyvenimo stovyklą su NATO kariais. 2018 m. rugpjūčio 23-24 d. Brg. gen. Povilo Plechavičiaus poligone Kairiuose žygeiviai mokėsi išgyvenimo gamtoje gudrybių, žaidė su kariais sportinius žaidimus, bendravo prie laužo. Dalyvauti išgyvenimo žygyje panoro 15 Klaipėdos Vaikų globos namų „Rytas” ir „Smiltelė” auklėtiniai bei šeimose augantys paaugliai nuo 14 iki 17 metų, iš jų šešios merginos. Programą parengė ir vaikus į žygį vedė Lietuvos kariuomenės ir Nyderlandų kariai.  „Šis žygis – tai taikos, bendrystės ir atsakomybės pavyzdys. Draugaujame su vaikų globos namų auklėtiniais ne vienerius metus ir tikrai žinome, kad geriausia dovana jiems –  galimybė pažinti, patirtis, kuri praturtina ir sustiprina,” – teigėRK „Karalienė Luizė” prezidentė Jolanta Juškevičienė. Karius prisijungti prie šios socialinės iniciatyvos pakvietė Nyderlandų karalystės ambasada Lietuvoje. Ši iniciatyva – Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą” dalis.


Kompiuteriai jaunuoliams

2019 m. sausio 24 d.  Klaipėdos šeimos ir vaiko gerovės centre įteikti 4 kompiuteriai, kurių vieno vidutine kaina 550 eurų. Kompiuterių pirkimui buvo panaudotos lėšos: 100 eurų prisidėjo Palangos Rotary klubas, 500 eurų skyrė Lietuvos Rotary apygarda 1462 ir 1600 eurų sumą skyrė šios idėjos sumanytojos RK „Karalienė Luizė“.

2018 m. gegužės 16 d.  padovanoti penkis nešiojami kompiuteriai, kuriais naudosis septyni baigiamosiose klasėse besimokantys vaikai. Moksleiviai džiaugėsi, kad taip reikalinga įranga jiems pasitarnaus ir mokslams, ir pramogoms. Daugumoje globėjų šeimų apie personalinę įrangą nėra net kalbos – vienu kompiuteriu naudojasi visi šeimos nariai.
Penki personaliniai kompiuteriai kainavo 3100 Eur. Dalį sumos skyrė ir prie klubo „Karalienė Luizė“ projekto prisidėjo Rotary Lietuvos apygarda, uostamiesčio Rotary klubai „Aditė“, Concordia 1826“, „Klaipėdos senamiestis“. Šiam kilniam tikslui buvo panaudotos ir kalėdiniu laikotarpiu mūsų rinktos Jūsų, gerieji klaipėdiečiai, lėšos. Džiaugiamės ir dėkojame kartu su vaikais

   

 


Sutartis su KU – žvilgsnis į vaikų globą giliau 

2018 kovo 6 d. klubo prezidentė Jolanta Juškevičienė ir KU rektorius prof. hab.dr. Eimutis Juzeliūnas pasirašė sutartį, kuri padės efektyviau spręsti vaikų globos problemas, skatinti visuomenę keisti požiūrį į globą bei padrąsinti atverti savo namų duris vaikams, ieškantiems šeimos.  Atsižvelgiant į Rotary klubo veiklos sritis, KU mokslininkai numatė vaikų globos tobulinimo ir deinstitucionalizacijos tyrimus kaip vieną iš prioritetinių Universiteto SvMF Socialinio darbo katedros studentų darbų tematikos sričių. Tarp kitų susitarimų, Rotary klubas įsipareigojo pinigine premija paskatinti geriausią studentą, pasirinkusį mokslinių tyrimų temą vaikų globos klausimais. Rotary klubo „Karalienė Luizė” premijos paskirtos:
2020 m. Donatai Aurylienei už magistrinį darbą „Kompleksinė pagalba vaikui, gyvenančiam budinčio globotojo šeimoje: globos koordinatorių patirtys”.
2019 m. Simonai Palauskienei už magistro darbą „Profesionalios pagalbos poreikis šeimoje globojamo vaiko globėjui (rūpintojui): socialinių darbuotojų patirtis.
2018 m.  Vitai Kovienei už magistrinį darbą „Socialinio darbuotojo vaidmens konstravimas vaiko paėmimo iš šeimos atveju”.

   


Diskusijose gimsta tiesa ir laužomi mitai

Savo norą pakeisti Lietuvą skleidžiame toliau. Dalyvaujame  diskusijose apie vaikų globą ir įvaikinimą – naudojamės proga papasakoti apie klubo sesių iniciatyvas laužyti mitus apie vaikus iš vaikų namų, padėti globotiniams, ieškoti norinčių globoti vaikus.

2017 m. birželio 3 d.  apie vaikų globą kalbėjomės su LR Prezidentės patarėja Ramune Guobaite-Kirsliene. Sieksime, kad kuo daugiau vaikų rastų šeimas, o šeimos -vaikus. Nevaldiškai šiltas priėmimas Prezidentūroje įkvepia.

Diskusija 2      


Konferencija „Vaikų globos namų pertvarka: patirtys ir iššūkiai“

2019 m. balandžio 10 d.  RK Karalienė Luizė sesės dalyvavo Klaipėdoje vykstančioje respublikinėje konferencijoje „Vaikų globos namų pertvarka: patirtys ir iššūkiai“, kurią inicijavo mūsų klubo daugiametis partneris Klaipėdos vaikų namai „Rytas“. Regina Milašiene „Rytas“ vaikų namų globos direktorė pasakė, jog 2020 metais jau bus 7 bendruomeniniai vaikų namai, kuriuose galės augti 56 vaikai, šiuo metu yra 4 butai-namai. Vaikai, gyvenantys bendruomeniniuose vaikų namuose – šeimynose, labai vertina šią galimybę ir tai girdisi jų kalbose, kai sakoma „mano namai“, „namuose blynai skanesni“… Konferencijoje pasisakė ir Pavelas, jaunuolis, kuris išaugo vienoje iš keturių bendruomeninių vaikų namų – šeimynų. RK Karalienė Luizė, šis vaikinas labai artimas, daug metu jį kuravome, stengėmės suteikti galimybę atsakingai pasirinkti studijas ir jas sėkmingai pradėti, pasirūpinant papildoma stipendija. Pavelo pasakojimas sujaudino auditoriją: „Šeimyninis modelis, man garbė grįžti namo, kai kartu su darbuotojais keliaujame prie jūros…“ ir buvo palydėtas ovacijomis.


Vaikams – apie savanorystę

2018 balandį Jūrų muziejuje-delfinariume į konferenciją – seminarą „Savanorystė veža”  pakvietėme daugiau nei 50 vaikų iš Klaipėdos krašto Vaikų globos namų ir globėjų šeimų. Globos įstaigose ir globėjų šeimose augantys paaugliai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie savanorystės tikslus ir galimybes.  „Mums visiems vertingos įvairios patirtys. Kartais mes nesvarstydami imame ir užmirštame dalintis. Tikiu, kad vaikų širdis ir protus palietė pranešėjų atsidavimas savanorystei, išsakytos mintys ir suteiktos žinios”, – vylėsi klubo prezidentė Jolanta Juškevičienė. Apie savanorystės tradicijas ir galimybes kalbėjo muziejaus, VšĮ „Klaipėdos šventės”, „Misija Sibiras” atstovai, savanoriai.


Konferencija atskleidė problemas ir įkvėpė

konferencija 1    konferencija 2

Vaikų globą kausto mitai ir abejingumas. Vaikų globą sunkina visuomenėje gajūs mitai ir nepagrįstos baimės, o vaikus jau globojančios šeimos pasigenda ne tik visuomenės, bet ir valdžios supratimo bei paramos. Tokias problemas išsakė Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė” 2016 m. rugsėjį organizuotos konferencijos „Vaikų globa šeimoje: mitai ir realybė” dalyviai – globėjai, vaikų globos specialistai, visuomenininkai. Į konferenciją susirinko daugiau nei 80 vaikų gerove ir globa suinteresuotų asmenų iš Vilniaus, Klaipėdos krašto, ir netgi tokių atokių miestelių, kaip Joniškis ir Žagarė. Viena iš renginio organizatorių, Rotary klubo narė Enrika, pati globojanti du paauglius berniukus, ragino visos Lietuvos globos specialistus bendradarbiauti, ieškant vaikams globėjų, nes anot jos, nėra nenorimų vaikų, yra tik neatrastos šeimos.

„Konferencija mums suteikė daugiau informacijos, supratimo, kas yra globa, kuo ji skiriasi nuo įvaikinimo, kodėl stringa globos ir įvaikinimo procedūros. Supratome ir tai, kiek daug darbo laukia keičiant visuomenės stereotipus, padedant globėjams jų nelengvoje, bet kilnioje misijoje” – sako klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Virginija Beliauskienė.

Julija ir Romanas Gaiduk, auginantys 5 vaikus, iš kurių tik vienas biologinis, labiausiai akcentavo ne sunkumus, kuriuos tenka įveikti integruojant globotinį į šeimą, bet vis dar netolerantišką visuomenės, konkrečiai darželio bendruomenės reakciją į globojamus vaikus. „Buvome išstumti iš vaikų darželio, nes mūsų vaikas neįtiko, „kėlė grėsmę” kitiems vaikams ” – patirtimi dalijosi Romanas.

Įvairiapusės patirties turinti šeima įsitikinusi, kad globėjams turėtų būti suteikta galimybė išeiti motinystės/tėvystės atostogų, pirmaisiais vaiko globos metais, netasižvelgiant į vaiko amžių.
„Tas laikas, kai vaikas adaptuojasi šeimoje – labai svarbus. Ypač paaugliams – jiems reikalinga ypatinga priežiūra ir kontrolė” – įsitikinę Gaiduk.

Vaikų globos namuose užaugęs šiandien žinomas menininkas Remigijus Gataveckas ragino dažniau lankyti vaikus, praleisti su jais laisvalaikį, burti potencialius globėjus, skatinti neįpareigojančią draugystę su vaikų namų auklėtiniais. „Lankykite, žaiskite, kalbėkitės su vaikais, net neturėdami tikslo įsivaikinti ar globoti. Vaikams to labai reikia” – ragino Remigijus.

Renginio iniciatorės įsitikinusios, kad įsisenėjusias valstybės žaizdas turėtų padėti gydyti ir visuomenė. Todėl Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė” jungiasi prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą”, kuri kviečia bendromis pastangomis keisti Lietuvą.Grįžti atgal