Apdovanojimai „Vėtrungės”

Siekdami suteikti daugiau prasmės Klaipėdos RK „Concordia 1826“ ir RK „Karalienė Luizė“ klubų Kalėdų šventei, 2012 m. nutarėme įsteigti „Vėtrungės” apdovanojimus.

vetrunges_2

Apdovanojimą iš rotariečių suaukoto aukso sukūrė juvelyras Vidas Bizauskas

Liudijama, kad Napoleonui Bonapartui eskaluojant karo politiką 1803 – 1815 metais Prūsijos aukštuomenė rinko lėšas karui su Prancūzija finansuoti. Pasiturinčios šeimos atnešdavo karaliaus juvelyrams savo auksinius papuošalus, o manais gaudavo auksinių dirbinių kopijas, išlietas iš paprasto metalo. Dažnai tokie papuošalai turėdavo išgraviruotus žodžius –  ‘Gold gab ich für Eisen’ („Išmainiau auksą į metalą”.

Pirmaisiais 2013–2014 Rotary metais rinkome nominantus kiekvienas klubas atskirai ir apdovanojome du nusipelniusius klaipėdiečius – Klaipėdos I. Simonaitytės viešosios bibliotekos direktorių Juozą Šikšnelį ir Klaipėdos Kultūrų komunikacijų centro direktorių Igną Kazakevičių.

 

2014–2015 Rotary metų „Naujų vėjų Vėtrungės” konkurso laureatą rinkome iš abiejų klubų pasiūlytų kandidatų. Ja tapo „Karalienės Luizės” pasiūlyta sėkminga verslininkė Kristina Zibalienė, neįgaliųjų socialinės įmonės „Regseda“ direktorė.

 

 

 

 

 

 

2015–2016 Rotary metais vėtrungė įteikra Klaipėdos dramos teatro direktoriui Gediminui Pranckūnui (po mirties)

2016–2017 Rotary metais, šį garbingą apdovanojimą skyrėme Godai Giedraitytei, vienai stipriausių Lietuvos kultūros vadybininkių, meno istorikė ir kritikei, VšĮ „Klaipėdos šventės“ Kūrybos projektų vadovei. Šiltas ir tolerantiškas žmogus, kūrybiška asmenybė, tikra Lietuvos ir Klaipėdos patriotė Goda Giedraitytė tikrai nusipelnė visuomenės pagarbos ir audringų plojimų!

sveikinimai    IMG_9727

2017–2018 Rotary metais „Naujųjų vėjų vėtrungė” įteikta Klaipėdos rankinio klubo „Dragūnas” vyriausiajam treneriui Artūrui Juškėnui.

 

2019-2020 Rotary metais kartu su RK „Concordia 1826” kasmetinę Vėtrungių nominaciją įteikėme nusipelniusiems klaipėdiečiams – Julijos ir Romano Gaiduk šeimai, už įkvepianti pavyzdį padedant užaugti vaikams, jiedu augina šešis vaikus, iš kurių tik vienas biologinis. Gera kartu daryti gerą, Rotary – įkvepia!

2020-2021 Rotary metais dėl COVID-19 pandemijos apdovanojimai nebuvo rengiami.

 

 

 

 Grįžti atgal