Draugystė su globojamais vaikais

Draugystė su Saulutės šeimynos vaikais

Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“draugystė su vaikų globos namų „Rytas“ Saulutės šeimyna trunka kone nuo klubo įkūrimo. Nuo 2017 m. kovo mėn. Saulutės šeimyna įsikūrė bendruomeniniuose namuose. Suprantame, kad vaikams ir jaunuoliams itin svarbu ne tik materialinės gėrybės, bet ir nuoširdus bendravimas. Todėl klubo sesės užsuka tiesiog pabendrauti ir išgerti arbatos su vaikais. Ne tik dalijasi savo patirtimis ar naujomis veiklomis sudomina mažuosius, bet ir virtuvėje kartu gamina maistą arba vaišinasi kavinėje, dalyvauja  žiemos pradžioje miesto  kalėdinės eglės įžiebime, žaidžia stalo žaidimus ar varžosi prie boulingo takelių. Sesės nudžiugina vaikus ir gimtadienio ar Kalėdų dovanomis.  Ir auklėtojos, ir vaikai kuria jaukius namus, kuriuose mūsų klubo sesių dėka kartais kvepia namine duona, pyragais, o prie arbatos netrūksta įdomių pokalbių ir nuoširdžių staigmenų. Džiaugiamės, kad galime tęsti savo tradicijas ir misiją – tarnauti visuomenei, garsinti Karalienės Luizės vardą.

    

20150105_183735    

      

—–

Stovykla „START oop!“ vaikams iš globos namų
2019 m. birželio 10 d.  RK „Karalienė Luizė“ surengė stovyklą iš globos namų įstaigų į savarankišką gyvenimą iškeliaujantiems vaikams ir startavo su dar vienu projektu vaikų globos tema, kodiniu pavadinimu „START oop!“. Stovykla vyko Nidoje, kur Nidos kempingas mielai sutiko apgyvendinti ir pasirūpinti stovyklos dalyvių ir organizatorių nakvyne bei poilsiu. Vaikinai ir merginos lankėsi pas įvairių institucijų specialistus, kuriems, pagal jų kompetencijas, galėjo pateikti rūpimus klausimus apie būstą, finansus, sąskaitas, paskolas, mokesčius. Į stovyklą atvyko ir buvusieji globos namų auklėtiniai, kurių gyvenimo istorijos įkvėpė ir padrąsino stovyklos dalyvius, o psichologai, žmogiškųjų išteklių profesionalai bei klubo sesės jaunimui davė daug vertingų patarimų, kaip savarankiškame gyvenime, nepaisant sunkumų, siekti nusimatytų tikslų ir išlikti savimi.

     

Inesa – viena iš 2019 m. Nidoje vykusios stovyklos START oop! dalyvių – papasakojo, kad jos svajonė –  tapti gera konditere, nes labai mėgsta kepti pyragus. Mūsų klubo sesė Patricija, pažinodama Gargžduose esančių “Desertų namai” savininkę Ievą, paprašė jos priimti Inesą vasarai padirbėti ir susipažinti su tikros konditerės darbu. Ieva suteikė merginai galimybę pasimokyti specializuotuose konditerių kursuose pas žymą konditerę iš Vilniaus. Mokymų rezultatais džiaugiasi ir verslininkė Ieva, ir jos mokinė Inesa, tai pakvietė mus į padėkos prezentaciją – paskanauti Inesos iškepto sūrio pyrago. Džiaugiamės, kad Ieva gali mokintis ir dirbti – tai kas ją džiugina ir nuoširdžiai linkime sėkmės.

Sveikos Kalėdos

2018 m. Kalėdų dovanos nustebino Ryto globos namų Saulutės šeimynos vaikus. Dovana su linkėjimais būti sveikiems ir linksmiems – kiekvienam po 16 apsilankymų Klaipėdos baseine! Ačiū klubo bičiulei Loretai Scholl, kuriai geri darbai – daugiau nei šventė.Grįžti atgal