Vaikų globą kausto mitai ir abejingumas

Vaikų globą sunkina visuomenėje gajūs mitai ir nepagrįstos baimės, o vaikus jau globojančios šeimos pasigenda ne tik visuomenės, bet ir valdžios supratimo bei paramos. Tokias problemas išsakė Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė” organizuotos konferencijos „Vaikų globa šeimoje: mitai ir realybė” dalyviai – globėjai, vaikų globos specialistai, visuomenininkai.

 

konferencija

Rotary klubo narės siekia, kad globos namuose mažėtų vaikų, o juos globotų kuo daugiau šeimų ir vienišų žmonių.

„Konferencija mums suteikė daugiau informacijos, supratimo, kas yra globa, kuo ji skiriasi nuo įvaikinimo, kodėl stringa globos ir įvaikinimo procedūros. Supratome ir tai, kiek daug darbo laukia keičiant visuomenės stereotipus, padedant globėjams jų nelengvoje, bet kilnioje misijoje” – sako klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Virginija Beliauskienė.

Julija ir Romanas Gaiduk, auginantys 5 vaikus, iš kurių tik vienas biologinis, labiausiai akcentavo ne sunkumus, kuriuos tenka įveikti integruojant globotinį į šeimą, bet vis dar netolerantišką visuomenės, konkrečiai darželio bendruomenės reakciją į globojamus vaikus. „Buvome išstumti iš vaikų darželio, nes mūsų vaikas neįtiko, „kėlė grėsmę” kitiems vaikams ” – patirtimi dalijosi Romanas.

Įvairiapusės patirties turinti šeima įsitikinusi, kad globėjams turėtų būti suteikta galimybė išeiti motinystės/tėvystės atostogų, pirmaisiais vaiko globos metais, netasižvelgiant į vaiko amžių.

IMG_9088

„Tas laikas, kai vaikas adaptuojasi šeimoje – labai svarbus. Ypač paaugliams – jiems reikalinga ypatinga priežiūra ir kontrolė” – įsitikinę Gaiduk.

Vaikų globos namuose užaugęs šiandien žinomas menininkas Remigijus Gataveckas ragino dažniau lankyti vaikus, praleisti su jais laisvalaikį, burti potencialius globėjus, skatinti neįpareigojančią draugystę su vaikų namų auklėtiniais. „Lankykite, žaiskite, kalbėkitės su vaikais, net neturėdami tikslo įsivaikinti ar globoti. Vaikams to labai reikia” – ragino Remigijus.

Enrika_pranesimas

Viena iš renginio organizatorių, Rotary klubo ”Karalienė Luizė” narė Enrika, pati globojanti du paauglius berniukus, ragino visos Lietuvos globos specialistus bendradarbiauti, ieškant vaikams globėjų, nes anot jos, nėra nenorimų vaikų, yra tik neatrastos šeimos.

Į klubo surengtą konferenciją susirinko daugiau nei 80 vaikų gerove ir globa suinteresuotų asmenų iš Vilniaus, Klaipėdos krašto, ir netgi tokių atokių miestelių, kaip Joniškis ir  Žagarė.

Renginio iniciatorės įsitikinusios, kad įsisenėjusias valstybės žaizdas turėtų padėti gydyti ir visuomenė. Todėl Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė LuizėIMG_9091[1]” jungiasi prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą”, kuri kviečia bendromis pastangomis keisti Lietuvą.

Daugiau info:

tel. 861370337, Jolanta Braukylienė, RK „Karalienė Luizė” narėGrįžti atgal