Už naujus vėjus – rotariečių „Vėtrungės”

RK "Karalienė Luizė" prezidentė Sada Sliužinskė teikia "Vėtrungę" I. Kazakevičiui.

RK „Karalienė Luizė” prezidentė Sada Sliužinskė teikia „Vėtrungę” I. Kazakevičiui.

 

J.Šikšneliui teko RK "Concordia 1826" apdovanojimas.

J.Šikšneliui teko RK „Concordia 1826” apdovanojimas.

 

Naujų vėjų ženklus "Vėtrunges" iš rotariečių paaukoto aukso sukūrė juvelyras V.Bizauskas.

Naujų vėjų ženklus „Vėtrunges” iš rotariečių paaukoto aukso sukūrė juvelyras V.Bizauskas.

 

Kultūros magistro pagerbimo ir "Vėtrungių" teikimo ceremonijoje dalyvavo garbūs klaipėdiečiai.

Kultūros magistro pagerbimo ir „Vėtrungių” teikimo ceremonijoje dalyvavo garbūs klaipėdiečiai.

Klaipėdos Rotary bendruomenė mieste kuria naujas tradicijas. Du klubai „Concordia 1826” ir „Karalienė Luizė“ įsteigė apdovanojimus „Vėtrungė“, kuriuos kasmet skirs žmonėms, į miestą atpučiantiems naujus vėjus.
Pirmieji apdovanojimai iškilmingai buvo įteikti Klaipėdai minint 761- ąjį gimtadienį – rugpjūčio 1-ąją.
Šią dieną tradiciškai Klaipėdos piliavietėje pagerbiami miesto vardą garsinantys menininkai – Pilies muziejaus menėje vyksta iškilminga Klaipėdos kultūros magistro vardo suteikimo ceremonija.
Šiemet speciali komisija garbingą vardą nusprendė suteikti tapytojai monumentalistei Angelinai Banytei. Kartu su garbingu titulu menininkei atiteko ir vardinis aukso žiedas su deimantu, sukurtas pagal penkioliktojo amžiaus žiedą, rastą Klaipėdos Pilies griuvėsiuose.
Prie šios dešimtmetį gyvuojančios tradicijos derėjo ir rotariečių iniciatyva įsteigti nauji „Vėtrungės” – naujų vėjų ženklai – už inovacijas bet kurioje profesinėje veikloje, mat šiemet „Vėtrungės” atiteko kultūrininkams.
Kultūrų komunikacijų centro direktoriui, menotyrininkui Ignui Kazakevičiui už kūrybiškumą ir novatoriškas idėjas, skatinant kultūrinį dialogą ir šiuolaikinio meno pristatymą visuomenei įteikta Rotary klubo „Karalienė Luizė” „Vėtrungė”.
Už Klaipėdos krašto istorijos ir kultūros saugojimą bei populiarinimą Ievos Simonaitytės bibliotekos direktoriui, rašytojui Juozui Šikšneliui įteikta Rotary klubo „Concordia 1826” „Vėtrungė”.
Ženklus sukūrė dailininkas Vidas Bizauskas, o aukso jiems paaukojo rotariečiai, šiam tikslui išlydę ne vieną asmeninį aukso papuošalą.Grįžti atgal