Suraskime vaikams NAMUS. Ieškok, globok, aukok

Globok Teatro aikste 1 Globok Teatro aikste 2

Nuo klubo įsikūrimo lankome vaikų namuose augančius vaikus – nenešame jiems daiktų, dovanojame bendravimo džiaugsmą. Supratome, kad didžiausia dovana šiems vaikams – šeima, kur formuojamos teisingos vertybės, ugdomi socialiniai įgūdžiai, atveriamos galimybės asmenybės tobulėjimui.

Todėl pradėjome vaikų globos skatinimo projektą „Suraskime vaikams NAMUS. Ieškok, globok, aukok.”. Viena mūsų klubo sesė Enrika jau globoja du paauglius berniukus ir savo asmeniniu pavyzdžiu mus įkvepia, jog nėra nenorimų vaikų, yra tik neatrastos šeimos.

Šiuo projektu sutelksime spręsime šiuos uždavinius:

  1. Naikinti mitus ir laužyti stereotipus informuojant visuomenę apie vaikus iš vaikų namų;
  2. Padrąsinti, įkvėpti, informuoti potencialius globėjus;
  3. 3. Paremti ir padėti globėjams paslaugomis ir finansais.

Projektas įsibėgėja – inicijavome konferenciją/diskusiją „Vaikų globa šeimoje: mitai ir realybė”, „Vakarų eksprese” jau išėjo 7 straipsniai apie vaikų globą, geruosius pavyzdžius ir problemas. Apie mūsų iniciatyvą žino miesto atsakingos institucijos, sesė Enrika kviečiama į diskusijas šia tema, dalyvauja Klaipėdos krašto vaikų globos ir įvaikinimo asociacijos „Vaikų gerovė” kūrime.

Kadangi problema globali, manome, kad šis projektas galėtų būti pilotinis, todėl esame pasiruošusios įtraukti į jį ir kitus Lietuvos Rotary klubus (Mažeikių, Šiaulių, Šilutės, Tauragės, Klaipėdos), pasidalinti mūsų lėšomis sukurtomis priemonėmis (audio/video klipais, spaudiniais, kt.), kurias rotariečiai galėtų naudoti keičiant savo miesto visuomenės nuomonę apie vaikus iš vaikų namų.

Paremti projektą kviesime krašto įmones, užsienio Rotary klubus.

Esame įsitikinusios, kad įsisenėjusias valstybės žaizdas turėtų padėti gydyti ir visuomenė. Todėl Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė” jungiasi prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą”, kuri kviečia bendromis pastangomis keisti Lietuvą.Grįžti atgal