Savarankiško gyvenimo pamokos – RK „Karalienė Luizė“ stovykloje

RK „Karalienė Luizė“ surengė stovyklą iš globos namų įstaigų į savarankišką gyvenimą iškeliaujantiems vaikams ir startavo su  dar vienu projektu vaikų globos tema, kodiniu pavadinimu „START oop!“.

Jau ne vienerius metus bendraudamos su vaikų globos namų auklėtiniams, sesės išgryninino gana  aktualią vaikų globos namus paliekančių vaikų problemą – adaptaciją naujoje aplinkoje, kur viskuo tenka pasirūpinti jau pačiam.

Buvo nuspręsta įvairių Klaipėdos miesto ir rajono globos namų auklėtiniams suorganizuoti trijų dienų stovyklą, kurioje jaunuoliai, netrukus pradėsiantys savarankišką gyvenimą, būtų  supažindinami su gyvenimo realijomis.

„Stovykla vyko Nidoje, Nidos kempingas mielai sutiko apgyvendinti ir pasirūpinti stovyklos dalyvių ir organizatorių nakvyne bei poilsiu, vaikinai ir merginos lankėsi pas įvairių institucijų specialistus, kuriems, pagal jų kompetencijas, galėjo pateikti rūpimus klausimus apie būstą, finansus, sąskaitas, paskolas, mokesčius. Didžiulį įspūdį paliko Neringos mero Dariaus Jasaičio priėmimas ir nuoširdus gyvenimo istorijos pasakojimas. Vaikai jautėsi svarbūs ir laukiami“, – stovykla džiaugėsi Rotary klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Vida Stalmokienė.

Į stovyklą atvyko ir buvusieji globos namų auklėtiniai, kurių gyvenimo istorijos įkvėpė ir padrąsino stovyklos dalyvius, o psichologai, žmogiškųjų išteklių profesionalai jaunimui davė daug vertingų patarimų, kaip savarankiškame gyvenime, nepaisant sunkumų, siekti nusimatytų tikslų ir išlikti savimi.

Klubo sesės su stovyklautojais dalijosi savo gyvenimo istorijomis patirtimi, padrąsino vaikus ir savais pavyzdžiais įrodė, kad svajonės tikrai pildosi. Svarbu svajoti, išlaukti  ir niekada nenuleisti rankų.

 

RK „Karalienė Luizė” inf.Grįžti atgal