Rotarietės dovanojo vaikų laikyseną koreguosiančius kamuolius

Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“ daliai uostamiesčio švietimo įstaigų padovanojo korekcinių kamuolių, skirtų vaikų taisyklingai laikysenai ugdyti. Ateityje kamuoliai plačiau pasklis po uostamiesčio ugdymo įstaigas, o į taisyklingos laikysenos ugdymo komandą bursis Klaipėdos universiteto mokslininkai, Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras ir kiti.

Nors ne vienas esame girdėję ar savo vaikams sakę pastabas nesikūprinti, išsitiesti, atsisėti tiesiai, netaisyklingos laikysenos pavyzdžių šalia mūsų apsčiai. Skirtingų autorių duomenimis, Lietuvoje netaisyklinga laikysena nustatoma 25-75 proc. mokyklinio amžiaus vaikų, didesnė stuburo patologija – skoliozė – iki 10 proc.

Siekdamos atkreipti dėmesį į vaikų kūno laikysenos sutrikimus, Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“ jau keletą metų dirba šia linkme.

„Mūsų tikslas – mažinti vaikų laikysenos sutrikimus ir skoliozės riziką, vykdant aktyvią šviečiamąją veiklą ir organizuojant mokomuosius prevencinius specializuotų fizinių pratimų bei plaukimo užsiėmimus, rengiant metodines, taisyklingą laikyseną skatinančias priemones“, – sako Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Vida Stalmokienė.

Klaipėdos miesto darželiams „Gintarėlis“ ir „Atžalynas“  bei “Karalienės Mortos“ mokyklai klubas dovanojo kelias dešimtis korekcinių kamuolių.

„Jų naudojimui reikalingos specializuotos žinios, tad projektą mums įgyvendinti padeda Klaipėdos miesto visuomenės sveikatos biuras, teikiantis visokeriopą metodinę ir praktinę pagalbą pedagogams ir specialistams, atsakingiems už vaikų fizinį lavinimą, ir Klaipėdos universitetas, kuris atliks  vaikų laikysenos ir psichomotorinės raidos vertinimą, o vadovaujantis gautais duomenimis, konsultuos vaikučių tėvelius bei darželių specialistus. Labai dėkojame projekto partneriams ir Klaipėdos miesto savivaldybei už idėjos palaikymą bei pagalbą ją realizuojant“, – džiaugėsi uostamiestyje augančiu projektu V.Stalmokienė.

Ji neslepia, kad gerąją patirtį dėl korekcinių kamuolių naudojimo klubas perėmė iš Plungės Rotary klubo, o šis – iš Norvegijos rotariečių.

Korekciniai kamuoliai – ne pirmasis RK „Karalienė Luizė“ darbas, vaikų taisyklingos laikysenos srityje. Prieš keletą metų kelios dešimtys vaikų dalyvavo specialiose mankštose, užsiėmimuose baseine, prieš tai mažuosius apmokius saugaus elgesio vandenyje ir pirmosios pagalbos pradmenų. Taip pat buvo organizuojamos paskaitos vaikų tėveliams bei globėjams, padėjusios įgyti žinių, reikalingų tolimesniam prevenciniam vaikų mankštinimui. Bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities visuomenės sveikatos centro specialistais, buvo parengtas ir išplatintas šviečiamasis informacinis leidinys. Klubas sukūrė bei pagamino ir mobilias stoteles – sieneles, kurių pagalba vaikai raginami pasitikrinti ir koreguoti savo laikyseną. Sienelės pasklido po miesto mokyklas, vaikų darželius, gydymo įstaigas – išdalinta beveik 70 sienelių.

„Vaikų taisyklingos laikysenos projektą jau ne vienerius metus remia Klaipėdos LEZ bendrovė „BNTP“ ir jos vadovas James Andrew Clarke, už tai jam tariame nuoširdžiausią ačiū. Ir ateityje planuojame tęsti projektą, tad kviečiame visus norinčius prisidėti prie šios iniciatyvos“, – sakė Rotary klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Vida Stalmokienė.

 

RK „Karalienė Luizė“ inf.

 Grįžti atgal