RK „Karalienę Luizę“ pagerbė valdytojas

RK „Karalienė Luizė“  narės nepraleido progos įsiamžinti su garbingu svečiu apygardos valdytoju J.Šarkumi.

RK „Karalienė Luizė“ narės nepraleido progos įsiamžinti su garbingu svečiu apygardos valdytoju J.Šarkumi.

„Jūsų veiklos patirtis nedidelė – tik vieneri metai po oficialaus tapimo IR klubu, tačiau jūsų išmonė, jūsų energija ir jūsų draugiškumas yra tiesiog kerintis. Sėkmės jums mūsų rotarietiškoje veikloje“, - pasirašydamas RK „Karalienė Luizė“ svečių knygoje linkėjo J.Šarkus.

„Jūsų veiklos patirtis nedidelė – tik vieneri metai po oficialaus tapimo IR klubu, tačiau jūsų išmonė, jūsų energija ir jūsų draugiškumas yra tiesiog kerintis. Sėkmės jums mūsų rotarietiškoje veikloje“, – pasirašydamas RK „Karalienė Luizė“ svečių knygoje linkėjo J.Šarkus.

Pirmąjį savo gimtadienį minintis Klaipėdos RK „Karalienė Luizė“ sulaukė ypatingo svečio – Rotary apygardos 1460 valdytojo Juozo Šarkaus.

Rotarieti, kas tu esi? Tokio klausimo vedinas svečias klubo nares supažindino su pasaulinėmis Rotary judėjimo tendencijomis ir pats pažino aplankytąjį klubą, išgirdo apie jo užmojus ir jau nuveiktus darbus.

J.Šarkus įeis į Rotary istoriją kaip paskutinis apygardos 1460 Lietuva – Pietų Danija valdytojas, mat nuo 2014 metų liepos 1 dienos ji bus išskaidyta į dvi atskiras savarankiškas apygardas.

Lietuva, kurioje šiuo metu veikia 47 Rotary klubai,  bus pirmoji tarp Baltijos valstybių, turinti savarankišką apygardą.

„Estai negali turėti atskiros apygardos, jie turi per mažai klubų – tik 15. Latviai turi 20 klubų, taigi jiems dar irgi toli iki savarankiškos atskiros apygardos. O lenkai turi apygardą su baltarusiais ir ukrainiečiais, pas juos 100 tūkst. gyventojų tenkantis Rotary narių skaičius nėra didelis. Mes, lyginant su kaimynais, būsime unikalūs“, – pasakojo kol kas jungtinės apygardos valdytojas J.Šarkus.

Lygindamas Danijos ir Lietuvos Rotary klubus ir pačius rotariečius J.Šarkus pastebėjo, kad danai yra labai aktyvūs ir visuomeniški žmonės. Vienas danas priklauso vidutiniškai 7 visuomeninėms organizacijoms.

Pavyzdžiui, Danijoje 100 tūkst. gyventojų tenka 225, o Lietuvoje – 40 rotariečių.

Danija kone dvigubai lenkia ir Jungtines Valstijas, kur ir gimė Rotary judėjimas. Šioje šalyje 100 tūkst. gyventojų tenka 112 rotariečių.

Moteriškasis RK „Karalienė Luizė“ domėjosi būtent moterų vieta šimtametes tradicijas puoselėjančiame Rotary judėjime.

J.Šarkus pastebėjo, kad kol kas tai labiau vyriškas judėjimas.

Pasaulyje tarp visų Roraty narių moterys sudaro 15 proc., Eurpoje – 18 proc, o Lietuvoje – 9 proc.

Valdytojas neslėpė, kad vyrai vis dar nenoriai priima moteris į savo klubus, o kai kurie kategoriškai tam priešinasi, tad Lietuvoje labai ryški išskirtinai moteriškų klubų kūrimosi tendencija.

Iki šiol Lietuvoje buvo trys moterų Rotary klubai. Du iš jų – Klaipėdoje, vienas Šiauliuose. Artimoje ateityje moteriškų klubų daugės. Antrasis klubas steigiasi Šiauliuose, į Rotary judėjimą įsilies ir Mažeikių moterys.

RK „Karalienė Luizė“ inf.

 

 Grįžti atgal