Klubo sukaktis – su ypatinga dovana Klaipėdai

Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė”, minėdamas savo veiklos penkerių metų sukaktį, kartu su menininkais padovanojo miestui istorinės ekskursijos – šokio spektaklio „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje” premjerą.

Šokio teatro „PADI DAPI Fish“, vadovaujamo Agnijos Šeiko, komanda sukurtas projektas skirtas Prūsijos karalienei Luizei ir karališkojo dvaro rezidavimo Mėmelyje laikotarpiui nuo 1807 m. sausio iki 1808 m. sausio.

Į premjerą pakviesti klubo svečiai liko sužavėti kūriniu, kurį išjautė-išvaikščiojo Klaipėdos gatvėmis.

„Ekskursija viršijo mūsų lūkesčius. Kelionė miesto gatvėmis ir iki šiol neatrastais kiemais per jausmus – mažus Luizės džiaugsmus ir didelius, skausmingus mylinčios žmonos, atsidavusios motinos ir sutriuškintos, paniekintos valstybės valdovės išgyvenimus – sujaudino ir įkvėpė. Dėkojame Agnijai ir visai kūrybinei grupei, kurie istoriją įvilko į prakilnų rūbą,”– džiaugėsi klubo prezidentė Jolanta Juškevičienė.

Sveikindamas „Karalienės Luizės“ klubo nares su veiklos penkmečiu Klaipėdos miesto meras Vytautas Grubliauskas padovanojo miesto vėliavą ir pasidžiaugė, kad per palyginus neilgą laiką rotarietės yra nuveikusios tikrai prasmingų ir matomų darbų.

„Vienas jų neabejotinai bus šokio spektaklis – ekskursija „Šachas Prūsinai. Luizė Mėmėlyje“, – sakė V.Grubliauskas.

Lietuvos Rotary apygardos valdytojas Algimantas Lukoševičius taip pat negailėjo gerų žodžių klaipėdietėms.

„Nors esate vienas jaunesnių Rotary klubų Lietuvoje, tačiau savo darbais ir energija nenusileidžiate, o kartais ir pralenkiate kitus. Džiaugiamės, kad esate mūsų bendruomenės dalis, gyvuokite ir skatinkite pokyčius“, – sveikino A.Lukoševičius, įteikdamas klubui ir Rotary International prezidento Ian H. S. Riseley sveikinimą.

Šventėje dalyvavę brolių ir sesės rotariečiai atkreipė dėmesį, kad „Karalienės Luizės“ klubas nėra susikoncentravęs vien į paramą. Jis kuria išliekamąją vertę turinčius projektus.

„Šachas Prūsinai. Luizė Mėmėlyje“ premjeroje dalyvavęs Jonas Genys, Mažosios Lietuvos istorijos muziejaus direktorius, pasidžiaugė, kad šis projektas turėtų paskatinti domėtis miesto istorija ir jaunimą, o Rotary klubas turi dar didesnių ambicijų.

„Tikimės, kad šis projektas kurs pridėtinę vertę mūsų miestui, kad jis bus įdomus ir naudingas ne tik kalipėdiečiams, bet ir miesto svečiams, ne tik iš mūsų šalies, bet ir užsienio, kuriuos kasmet vis gausiau čia atplukdo kruiziniai laivai“, – vylėsi J.Juškevičienė.

Nuo gegužės į istorinę ekskursiją šokio teatras kvies visus norinčiuosius.

 

RK „Karalienė Luizė” inf.    Grįžti atgal