Klubo penkmečio proga – unikali dovana Klaipėdai

              Netrukus Klaipėda turės naują turistinį maršrutą „Šachas Prūsijai. Luizė Mėmelyje”, skirtą Prūsijos karalienei Luizei. Tai – Rotary klubo „Karalienė Luizė” ir miesto menininkų dovana miestui, minint klubo sukakties penkmetį.

Projektą įgyvendina šokio teatro šokio teatro „PADI DAPI Fish“ komanda, vadovaujama menininkės, „Auksinio scenos kryžiaus” laureatės Agnijos Šeiko. Projektas  unikalus tuo, kad žiūrovus įtraukia į veiksmą – senamiesčio ir naujamiesčio gatvėmis keliaujama su ausinėmis, per kurias girdima muzika, miesto šurmulys, istorinis-meninis pasakojimas. Įspūdį sustiprina netikėtai sutikti gyvi atlikėjai, šokėjai. Ekskursijos dalyviai pasijunta tarsi kino filmo herojai, stebintys veiksmą ir dalyvaujantys jame.

Mintis kurti istorinę ekskursiją – šokio spektaklį kilo rotarietėms. „Artėjant klubo sukakčiai norėjosi prasmingos dovanos ne sau, o miestui. Kas gali būti geriau už profesionalų meninį projektą, kuris suteiks galimybę klaipėdiečiams ir miesto svečiams ne tik turiningai praleisti laiką, bet ir daugiau sužinoti apie karališkąjį miesto laikotarpį, kuris nepelnytai primirštas. Ačiū Agnijai, kad patikėjo mūsų idėja ir ėmėsi ją įgyvendinti,” – sako klubo prezidentė Jolanta Juškevičienė.

Istorinė ekskursija – šokio spektaklis pasakoja apie Prūsijos karalienę Luizę – moterį, žmoną, motiną, politikę, apimant Prūsijos karališkojo dvaro rezidavimo Mėmelyje laikotarpį nuo 1807 m. sausio iki 1808 m. sausio.

Simboliška, kad projektas pristatytas žurnalistams Rotušėje, kur lygiai prieš 210 metų gyveno karališkoji šeima, o Luizės salę šiandiena puošia rotariečių sukurta paroda apie Karalienę.

Visuomenė turės galimybę dalyvauti ekskursijoje nuo gegužės mėnesio.Grįžti atgal