Klubo „Karalienė Luizė“ narės tapo mentorėmis

Uostamiestyje studentams duris atvėrė ketvirtoji „Rotary akademija“. Įveikę du atrankos etapus, septyniolika Klaipėdos aukštųjų mokyklų studentų turės galimybę bendrauti bei mokytis iš profesinę ir gyvenimišką patirtį turinčių savo srities profesionalų. Keturis iš šių jaunuolių globos  Rotary klubo „Karalienė Luizė“ narės.

Perduos patirtį

„Tai Tavo sėkmės pradžia“ – tokiu šūkiu yra pristatomas Lietuvos Rotarct ir Rotary klubų inicijuojamas projektas, kurio pagrindinis tikslas – drąsinti jaunus žmones tapti sėkmingais ir atsakingais visuomenės piliečiais.

Į akademiją patekusiems studentams yra priskiriamas mokytojas – mentorius, kuris stengiasi perduoti savo sukauptą patirtį ir žinias.

„Visi Rotariečiai yra savo srities profesionalai, labai daug pasiekę, turintys begalę gyvenimiškos ir darbinės patirties, todėl kiekvienas jų gali būti labai geras mentorius“, – neabejoja „Rotary akademijos“ koordinatorė Ieva Gaučienė.

Ieškos savo  kelio

Šiais metais į „Rotary akademiją“ susirinko pačių įvairiausių studijų programų studentai, vedini smalsumo, noro suprasti ir geriau pažinti juos supantį pasaulį bei save.

„Tikiuosi, kad šis projektas padės atrasti vietą, kurioje galėčiau save realizuoti, susikurti asmeninius tikslus ir vertybes“,- lūkesčiais dalinosi vienas iš „Rotary akademijos“ naujokų – trečiakursis Robertas Daugėla, Klaipėdos universitete studijuojantis jūrų uostų inžineriją.

Ateinančius šešis mėnesius jūrų uostų inžineriją studijuojantis vaikinas bendraus su Rotary klubo „Karalienė Luizė“ nare, verslininke Inga Česnakiene. Sužinojęs tai, Robertas nudžiugo, kad galės pasisemti patirties, daugiau sužinoti apie mentorės veiklą ir įsisavinti jam visiškai naujų dalykų. „Esu tikras, kad Inga Česnakienė nukreips mane tinkama linkme“,- entuziazmo nestigo jaunuolis.

Baigė 40 studentų

Prieš porą metų projekte dalyvavusi Klaipėdos universiteto studentė Marija Rudzevičiūtė džiaigiasi, kad dabar „Rotary akademijos“ bendruomenė jai tapo antraisiais namais.

„Kai atėjau, akademija buvo dar tik žengianti pirmuosius savarankiškus žingsnius. Dabar smagu matyti, kaip ji keičiasi, tobulėja“, – pasakojo mergina, šiuo metu kandidatuojanti į Klaipėdos senamiesčio „Rotaract“ klubo narius.

Paklausta, ką jai, tada antro kurso studentei, davė patirtis „Rotary akademijoje“, Marija neslepia, kad tai ne tik suteikė daugiau pasitikėjimo savimi, bet ir išmokė atsakingiau priimti svarbius sprendimus. „Pradėjau daug aktyviau dalyvauti miesto visuomeniniame gyvenime, susiradau naujų draugų, nusprendžiau, kokia veikla norėčiau užsiimti ir išmokau to siekti“, – patirtimi dalinosi ketvirto kurso žurnalistikos studentė.

Per trejus metus Klaipėdoje „Rotary akademiją“ baigė daugiau nei 40 studentų.

Kristina LenkaitytėGrįžti atgal