Klaipėdos krašto rotariečiai šventė organizacijos 111 metų sukaktį ir aukojo kilniam tikslui

Vasario 25 dieną Klaipėdos miesto Rotary klubų nariai rinkosi paminėti 111-ąsias tarptautinės Rotary organizacijos metines. Iškilmingame renginyje, vykusiame Klaipėdos koncertų salėje, dalyvavo ir Lietuvos Rotary Apygardos 1462 Valdytojas Antanas Čepys bei būrys rotariečių iš Šilutės, Palangos, Plungės, Tauragės Rotary klubų.

photo_15_41381214   Rotary111_1

Renginio metu Apygardos valdytojas įteikė padėkas aktyviausiems krašto rotariečiams už jų nuopelnus, atsidavimą ir tarnystę bendruomenei, o vakarą papuošė Rotary klubų remiamų talentingų vaikų, jaunuolių bei kolektyvų pasirodymai.

Rotary111_2

Šventinio renginio akcentu tapo įteiktas dviejų Klaipėdos Rotary klubų – „Karalienė Luizė“ ir „Concordia 1826“ – įsteigtas „Vėtrungės“ apdovanojimas. Apdovanojimas, pagamintas iš pačių rotariečių paaukoto aukso ir pagamintas juvelyro Vido Bizausko, šiemet buvo skirtas aktoriui, režisieriui ir buvusiam Klaipėdos dramos teatro direktoriui a.a. Gediminui Pranckūnui. Apdovanojimas įteiktas teatralo našlei Virginijai Pranckūnienei.

Rotary111_3

Be to, šventinis renginys buvo skirtas ir kilniam tikslui – Rotary klubų nariai aukojo šiemet daugiausiai dėmesio sulaukiančiam organizacijos projektui, siekiančiam sumažinti savižudybių skaičių Lietuvoje.

Kaip vakaro metu teigė Apygardos Valdytojas Antanas Čepys, praėjusiais metais Lietuvos Rotary klubai konferencijoje kalbėjo apie labai aktualią ir skaudžią mūsų šalies problemą – savižudybes. „Kai tarptautinė Rotary bendruomenė ėmėsi spręsti poliomielito ligos gydymo ir prevencijos problemą, ja sirgo daugiau nei 350 tūkst. žmonių pasaulyje. Šiuo metu liga jau beveik išnyko iš pasaulio žemėlapio. Esame ambicingi, todėl, sutelkę visų Lietuvos Rotary klubų pastangas, imamės naujo iššūkio. Savižudybės Lietuvoje – labai skaudi problema, tačiau suremsime pečius tam, kad bent kiek sumažintume šių nelaimių atvejų Lietuvoje,“ – sakė A. Čepys.

Vakaro metu rotariečiai šiam kilniam tikslui paaukojo apie 2200 eurų, o Apygardos valdytojas pabrėžė, kad šiam prioritetiniam mūsų šalies rotariečių projektui bus siekiama gauti paramos ir iš tarptautinės Rotary bendruomenės.Grįžti atgal