„Karalienės Luizės“ klubas ėmėsi skoliozės prevencijos

 

DSC_0001 (1)

Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“ ėmėsi skoliozės prevencijos projekto. Tikslas – mažinti vaikų laikysenos sutrikimus ir skoliozės riziką, vykdant aktyvią šviečiamąją veiklą ir organizuojant mokomuosius prevencinius specializuotų fizinių pratimų bei plaukimo užsiėmimus.

Pastaruoju metu medikai atkreipia ypatingą dėmesį į vaikų kūno laikysenos sutrikimus, ypač tarp jaunesniojo amžiaus mokyklinukų. Šiuolaikinis vaikų ir paauglių gyvenimo būdas (mažas fizinis aktyvumas, netinkami mitybos įpročiai, prie kompiuterių leidžiamas laisvalaikis ir kt.) tik didina laikysenos sutrikimų ir stuburo iškrypimo tikimybę.

Šiais metais „Karalienės Luizės“ klubas ėmėsi pirmo projekto etapo, kuris buvo skirtas Klaipėdos krašto vaikams, jų tėvams ir globėjams. Jame dalyvavo 50 rizikos grupės vaikų: 25 Klaipėdos apskrities vaikų globos namų auklėtiniai ir 25 vaikai iš nepasiturinčių šeimų, kuriuos rekomendavo Klaipėdos apskrities visuomenės sveikatos biuro specialistai.

Projekto metu vaikai dalyvavo specialiose mankštose, vyko užsiėmimai baseine, prieš tai mažuosius apmokius saugaus elgesio vandenyje ir pirmosios pagalbos pradmenų. Taip pat buvo organizuojamos paskaito s vaikų tėveliams bei globėjams, padėjusios įgyti žinių, reikalingų tolimesniam prevenciniam vaikų mankštinimui.

Bendradarbiaujant su Klaipėdos apskrities sveikatos centro specialistais, buvo parengtas ir tikslinei grupei (rizikos grupės vaikų tėvams bei globėjams) išplatintas šviečiamasis informacinis leidinys.

Projekte aktyviai dalyvavo Klaipėdos Rotary klubo nariai, kurie dalinosi savo žiniomis ir pavyzdžiu skatino vaikus, jų tėvelius bei globėjus aktyviais fiziniais pratimais ir plaukimu užkirsti kelią skoliozei.

Antrajame projekto etape bus didinamas tiesioginių ir netiesioginių naudos gavėjų, dalyvių ir partnerių skaičius, didinamas šviečiamosios sklaidos mastas, ruošiamasi išplėsti vaikams siūlomų skoliozės prevencijos priemonių spektrą.

Rotary klubo „Karalienė Luizė“ vykdomo skoliozės prevencijos projekto partneriais noriai tapo uostamiesčio Rotary klubai : „Concordia 1826“, „Senamiestis“, „Klaipėda“, „Aditė“, taip pat Klaipėdos visuomenės sveikatos biuras, UAB „Mūsų laikas“, labdaros ir paramos fondas „Nidos kuršis“, medicinos centras „Lorna“, Klaipėdos laisvosios ekonominės zonos labdaringo futbolo turnyro organizatoriai.

Projekto biudžetas – 23000 Lt.

Projektas atitinka Rotary prioritetinę veiklos sritį – ligų prevencija ir gydymas bei iš dalies atliepia prioritetinę veiklos sritį – motinos ir vaiko sveikata.

RK „Karalienė Luizė” inf.Grįžti atgal