Globėjų šeimai – Rotary apdovanojimas

Klaipėdos rotariečiai, kovo 22 d. minėdami organizacijos 114-ąjį gimtadienį, ypatingai pagerbė šešis vaikus auginančius Juliją ir Romaną Gaiduk.

Pagarbos ženklas – auksinė segė „Vėtrungė” porai įteikta už kilnų norą padėti vaikams užaugti, už įkvepiantį pavyzdį ir stereotipų apie globą ir įvaikinimą laužymą.

Šeimoje – šeši vaikai, tik vienas iš jų – biologinis. Vyriausieji jau paliko namus, mažiausiam – dveji. Sutuoktiniai dažnai viešai dalinasi savo istorija, su viltimi, kad tai padės ne tik vaikams surasti namus, bet ir tiems, kurie galėtų, o širdyje ir norėtų globoti ar įsivaikinti.

„Vėtrungės” apdovanojimą Rotary klubai „Concordia 1826“ ir „Karalienė Luizė“ įsteigė 2012m. Tada į dviejų klubų kalėdinį renginį rotariečiai atsinešė po aukso dirbinį, kurie vakarui baigiantis virto aukso lydiniu. Iš jo juvelyras Vidas Bizauskas sukūrė auksines vėtrunges – seges. Šio apdovanojimo tikslas – įvertinti ir pagerbti nusipelniusius klaipėdiečius, kurie savo nuoširdžiu darbu, aktyvia veikla ir inovatyviu požiūriu pelno ne tiek valdžios, kiek visuomenės įvertinimą ir pagarbą.

Per tuos metus Vėtrungės įteiktos septyniems nusipelniusiems klaipėdiečiams, daugiausiai – kultūros ir sporto bendruomenės atstovams.Grįžti atgal