Geriausioms mokytojoms – karalienės Luizės medaliai

Kovo 10 d., minint Karalienės Luizės 240-ąjį gimtadienį, įteikti du šios iškilios asmenybės vardo atminimo medaliai labiausiai šiemet nusipelniusioms Klaipėdos mokytojoms. Abu medaliai iškeliavo į Vydūno gimnaziją.

Medaliai_mokytojoms

Graži tradicija pagerbti uostamiesčio mokytojus atminimo medaliais Prūsijos Karalienės Luizės gimnazijos pastate įsikūrusiame Klaipėdos jaunimo centre tęsiasi jau ketvirti metai.

Šiemet prie apdovanojimų prisijungė ir Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė”, todėl šį sykį medaliai įteikti net dviem švietimo darbuotojoms.

„Nusprendėme pagerbti kūrybiškiausią mokytoją ir prašėme, kad patys moksleiviai pasiūlytų, kas, jų nuomone, verčiausi šio titulo. Manome, kad būtent vaikai ir yra geriausi mokytojų vertintojai“, – sakė Rotary klubo „Karalienė Luizė” prezidentė Jolanta Braukylienė.

Pasak jos, iš mokinių pasiūlytų kandidatų verčiausią rotariečių apdovanojimo išrinko garbinga komisija, kuri vertino mokytojų pasiekimus ir iniciatyvą, ar pedagogas į savo darbą žiūri kūrybiškai ir išradingai, ar moksleivius sudomina ir įtraukia į pažinimo procesą, skatina jų žingeidumą, taiko šiuolaikiškus ir inovatyvius mokymo metodus ir priemones, gerbia ir palaiko vaikų norą tobulėti.

Įvertinus visus šiuos kriterijus, kūrybiškiausia mokytoja šiemet išrinkta Klaipėdos Vydūno gimnazijos lietuvių kalbos mokytoja Lilija Bručkienė.

_g0e0190_2

„Juk gerų žodžių sulaukiame taip retai. Visi skubame, lekiame ir užmirštame vieni kitiems padėkoti. Ir aš tokia pat, todėl šiandien sakau ačiū visiems – kolegoms, šeimai, kuri supranta, kad kartais neturiu laiko net mobiliuoju telefonu su jais pakalbėti, mokiniams, kad išgirdę, jog turi atlikti 101-ąjį projektą, padaro jį taip atsakingai, kad iš gerumo net verkti norisi. Aš didžiuojuosi Klaipėdos jaunimu“, – rankose laikydama Karalienės Luizės atminimo medalį kalbėjo L. Bručkienė.

Karalienės Luizės medaliu apdovanota jos kolegė, Vydūno gimnazijos muzikos mokytoja Ingrida Bertulienė taip pat džiaugėsi tokiu svariu apdovanojimu.

„Tikrai jaučiuosi labai pagerbta. Žinoma, dirbame ne dėl medalių ar diplomų, bet vis tiek labai malonu, kai įvertina tavo pastangas“, – sakė I. Bertulienė.

_g0e0222_1  tortas

Be šios gražios ir prasmingos šventės, Karalienės Luizės gimtadienio proga uostamiestyje vyko ir daugiau renginių – Klaipėdos apskrities viešojoje I. Simonaitytės bibliotekoje buvo atidaryta paroda, o Vydūno gimnazijoje vyko edukacinio projekto pristatymas.

Projektą „Karalienė Luizė svetima ar nepelnytai užmiršta?” sukūrė Šilutės pirmosios gimnazijos ir Ketvergių pagrindinės mokyklos mokytoja Vilma Urbonienė kartu su Klaipėdos Rotary klubu „Karalienė Luizė”. Internetinėje erdvėje vykstantis projektas integruoja užsienio kalbų (anglų, rusų, vokiečių) ir istorijos, dailės, IT mokymąsi.

Projektas jau išbandytas Ketvergių pagrindinėje mokykloje ir Šilutės pirmojoje gimnazijoje , dabar jis pradėjo kelionę po Klaipėdos mokyklas.

„Vakarų ekspresas” informacijaGrįžti atgal