Edukacinis projektas „Karalienė Luizė” įgauna pagreitį

Gruodžio 2 dieną Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė” sesės lankėsi Šilutės pirmojoje gimnazijoje, kur vyko baigiamasis, mėnesį trukusio edukacinio projekto apie Prūsijos karalienę renginys.

IMG_9086  IMG_9127

Spalio mėnesį startavęs Klaipėdos rajono Ketvergių mokykloje edukacinis projektas “Karalienė Luizė”, lapkritį buvo vykdomas Šilutės pirmojoje gimnazijoje, o artimiausiu metu persikels ir į kelias Klaipėdos mokyklas. Projekto iniciatorė mokytoja Vilma Urbonienė džiaugiasi, kad projektas įgauna pagreitį ir tikisi, kad jis pasieks kuo daugiau mokyklų visoje Lietuvoje, o gal net atras bendraminčių ir kitose šalyse.

Edukacinio projekto metu gimnazijos mokiniai užsienio kalbų, istorijos bei dailės pamokose integruotai mokėsi apie Klaipėdos karališkąjį laikotarpį, karalienės Luizės gyvenimą, ruošė pristatymus, piešė karalienės portretus. Be to, gimnazijoje buvo eksponuojama ir Rotary klubo paruošta paroda apie karalienę Luizę.

IMG_9125  IMG_9124

Projekto baigiamojo renginio metu gimnazijos moksleiviai pristatė savo paruoštus darbus apie Karalienę Luizę. Lietuvių, rusų, vokiečių ir anglų kalbomis gimnazistai pasakojo apie karalienės vaikystę, keliones ir politinį vaidmenį tuometinėje Prūsijoje. Be to, apžvelgtas ir karališkosios šeimos gyvenimas Klaipėdoje bei paminėtos labiausiai pamėgtos Mėmelio vietos, kur lankėsi karalienė su savo vaikais.

Rotary klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Jolanta Braukylienė pasidžiaugė, kad gimnazistai noriai įsitraukė į projektą ir domėjosi karališkuoju Klaipėdos laikotarpiu, karalienės Luizės gyvenimu bei vaidmeniu. Be to, prezidentė papasakojo, kodėl Rotary klubas pasirinko tokį pavadinimą ir pakvietė mokinius prisijungti prie rotarietiškos veiklos.

Renginio pabaigoje labiausiai įsitraukusiems į projekto veiklas mokytojams ir mokiniams įteiktos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ padėkos už Prūsijos Karalienės Luizės atminimo puoselėjimą ir kūrybiškumą ieškant naujų pažinimo kelių. Tuo tarpu viena Šilutės gimnazijos moksleivė Rotary klubo prezidentei įteikė savo pieštą karalienės Luizės portretą.

IMG_9101  IMG_9123Grįžti atgal