„Suraskime vaikams NAMUS. Ieškok, globok, aukok“

Vaikų globos skatinimo projektas „Suraskime vaikams NAMUS. Ieškok, globok, aukok“Skirkite vaikams

Nuo klubo įsikūrimo lankome vaikų namuose augančius vaikus – nenešame jiems daiktų, dovanojame bendravimo džiaugsmą. Supratome, kad didžiausia dovana šiems vaikams – šeima, kur formuojamos teisingos vertybės, ugdomi socialiniai įgūdžiai, atveriamos galimybės asmenybės tobulėjimui. Klubo sesė Enrika jau globoja du paauglius ir savo asmeniniu pavyzdžiu mus įkvepia, jog nėra nenorimų vaikų, yra tik neatrastos šeimos.

Šiuo projektu sieksime spręsti šiuos uždavinius:

  1. Naikinti mitus ir laužyti stereotipus informuojant visuomenę apie vaikus iš vaikų namų;
  2. Padrąsinti, įkvėpti, informuoti potencialius globėjus;
  3. Paremti ir padėti globėjams paslaugomis ir finansais.

Paremti projektą kviečiame krašto įmones, užsienio Rotary klubus.

Esame įsitikinusios, kad įsisenėjusias valstybės žaizdas turėtų padėti gydyti ir visuomenė. Todėl Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“ jungiasi prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“, kuri kviečia bendromis pastangomis keisti Lietuvą.


Kiekvienas susitikimas su vaikais – vis kitoks

„Ryto“ globos namų „Saulutės“ šeimynos vaikai jau turi savo jaukų butą. Kartu su jais džiaugiamės pagerėjusiomis gyvenimo sąlygomis, bet kuo labiau juos pažįstame, tuo labiau norisi dovanoti jiems bendravimo džiaugsmą.

Kartais virtuvėje gaminame maistą ir tiesiog kalbamės, žiemos pradžioje einame įžiebti kalėdinės eglės ir kavinėje geriame arbatą, kitą kartą žaidžiame stalo žaidimus ar varžomės prie boulingo takelių.

 

 

 

 


Vaikams – apie savanorystę

Draugystę su vaikais praturtino dar vienas prasmingas susitikimas – globos įstaigose ir globėjų šeimose augantys paaugliai turėjo galimybę daugiau sužinoti apie savanorystės tikslus ir galimybes.  Į konferenciją – seminarą „Savanorystė veža“ 2018 balandį Jūrų muziejuje-delfinariume pakvietėme daugiau nei 50 vaikų iš Klaipėdos krašto Vaikų globos namų ir globėjų šeimų.

„Mums visiems vertingos įvairios patirtys. Kartais mes nesvarstydami imame ir užmirštame dalintis. Tikiu, kad vaikų širdis ir protus palietė pranešėjų atsidavimas savanorystei, išsakytos mintys ir suteiktos žinios“, – vylėsi klubo prezidentė Jolanta Juškevičienė.

Apie savanorystės tradicijas ir galimybes kalbėjo muziejaus, VšĮ „Klaipėdos šventės“, „Misija Sibiras“ atstovai, savanoriai.


Sutartis su KU – žvilgsnis į vaikų globą giliau 

2018 kovo 6 d. klubo prezidentė Jolanta Juškevičienė ir KU rektorius prof. hab.dr. Eimutis Juzeliūnas pasirašė sutartį, kuri padės efektyviau spręsti vaikų globos problemas, skatinti visuomenę keisti požiūrį į globą bei padrąsinti atverti savo namų duris vaikams, ieškantiems šeimos.

Atsižvelgiant į Rotary klubo veiklos sritis, KU mokslininkai numatė vaikų globos tobulinimo ir deinstitucionalizacijos tyrimus kaip vieną iš prioritetinių Universiteto SvMF Socialinio darbo katedros studentų darbų tematikos sričių.

Tarp kitų susitarimų, Rotary klubas įsipareigojo pinigine premija paskatinti geriausią studentą, pasirinkusį mokslinių tyrimų temą vaikų globos klausimais.

2018 m. Rotary klubo „Karalienė Luizė“ premija paskirta Vitai Kovienei už magistrinį darbą „Socialinio darbuotojo vaidmens konstravimas vaiko paėmimo iš šeimos atveju“.


Vaikams – žygis su NATO kariais

Atsiliepdamos į LR Prezidentės akcijos „Padovanok vaikui vasarą“ kvietimą, pakvietėme vaikų namų globotinius į išgyvenimo stovyklą su NATO kariais.

2018 m. rugpjūčio 23-24 d. Brg. gen. Povilo Plechavičiaus poligone Kairiuose žygeiviai mokėsi išgyvenimo gamtoje gudrybių, žaidė su kariais sportinius žaidimus, bendravo prie laužo. Programą parengė ir vaikus į žygį vedė Lietuvos kariuomenės ir Nyderlandų kariai. Dalyvauti išgyvenimo žygyje panoro 15 Klaipėdos Vaikų globos namų „Rytas“ ir „Smiltelė“ auklėtiniai bei šeimose augantys paaugliai nuo 14 iki 17 metų, iš jų šešios merginos.

„Šis žygis – tai taikos, bendrystės ir atsakomybės pavyzdys. Tai priminimas, kad visi vaikai, kur jie beaugtų, yra svarbūs ir brangūs. Jie mums rūpi. Draugaujame su vaikų globos namų auklėtiniais ne vienerius metus ir tikrai žinome, kad geriausia dovana jiems –  galimybė pažinti, patirtis, kuri praturtina ir sustiprina,“ – sako RK „Karalienė Luizė“ prezidentė Jolanta Juškevičienė.

Karius prisijungti prie šios socialinės iniciatyvos pakvietė Nyderlandų karalystės ambasada Lietuvoje.

Ši iniciatyva – Prezidentės inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ dalis.


Diskusijose gimsta tiesa ir laužomi mitai

Savo norą pakeisti Lietuvą skleidžiame toliau. Dalyvaujame  diskusijose apie vaikų globą ir įvaikinimą – naudojamės proga papasakoti apie klubo sesių iniciatyvas laužyti mitus apie vaikus iš vaikų namų, padėti globotiniams, ieškoti norinčių globoti vaikus.

Eikime kartu pas vaikus žaisti kulinarinių žaidimų. Patys įsitikinsite, kad vaikai nuostabūs!

Diskusija 2 


Klaipėdiečių parama – globojamiems vaikams

Per Kalėdinį laikotarpį einame į Teatro aikštę. Kalbamės su žmonėmis apie vaikų globą ir kviečiame aukoti globėjų šeimas. Už surinktas lėšas ir klubo narių aukas dovanojame vaikams prasmingas dovanas: 2017 m. dešimčiai globotinių įteikėme simbolinius kelialapius į vasaros stovyklas. Kiekvienam vaikui skirta po 150 EU laisvai pasirinktoje stovykloje.  2018 m. globojamiems vaikams perduoti penki nauji nešiojamieji kompiuteriai, kuriais naudosis septyni baigiamosiose klasėse besimokantys vaikai.  Apie gyvenimo kelio ir profesijos pasirinkimą jau svarstantys moksleiviai džiaugėsi, kad taip reikalinga įranga jiems pasitarnaus ir mokslams, ir pramogoms.

AČIŪ rotariečiams ir visiems geriems žmonėms, kurie palaikėte mūsų iniciatyvą ir aukojote.

gruodzio 10Globok Teatro aikste 2Globok Teatro aikste 1


Konferencija atskleidė problemas ir įkvėpė

konferencija 1konferencija 2

Vaikų globą kausto mitai ir abejingumas. Vaikų globą sunkina visuomenėje gajūs mitai ir nepagrįstos baimės, o vaikus jau globojančios šeimos pasigenda ne tik visuomenės, bet ir valdžios supratimo bei paramos. Tokias problemas išsakė Klaipėdos Rotary klubo „Karalienė Luizė“ 2016 m. rugsėjį organizuotos konferencijos „Vaikų globa šeimoje: mitai ir realybė“ dalyviai – globėjai, vaikų globos specialistai, visuomenininkai.

Į konferenciją susirinko daugiau nei 80 vaikų gerove ir globa suinteresuotų asmenų iš Vilniaus, Klaipėdos krašto, ir netgi tokių atokių miestelių, kaip Joniškis ir Žagarė.

Viena iš renginio organizatorių, Rotary klubo narė Enrika, pati globojanti du paauglius berniukus, ragino visos Lietuvos globos specialistus bendradarbiauti, ieškant vaikams globėjų, nes anot jos, nėra nenorimų vaikų, yra tik neatrastos šeimos.

„Konferencija mums suteikė daugiau informacijos, supratimo, kas yra globa, kuo ji skiriasi nuo įvaikinimo, kodėl stringa globos ir įvaikinimo procedūros. Supratome ir tai, kiek daug darbo laukia keičiant visuomenės stereotipus, padedant globėjams jų nelengvoje, bet kilnioje misijoje“ – sako klubo „Karalienė Luizė“ prezidentė Virginija Beliauskienė.

Julija ir Romanas Gaiduk, auginantys 5 vaikus, iš kurių tik vienas biologinis, labiausiai akcentavo ne sunkumus, kuriuos tenka įveikti integruojant globotinį į šeimą, bet vis dar netolerantišką visuomenės, konkrečiai darželio bendruomenės reakciją į globojamus vaikus. „Buvome išstumti iš vaikų darželio, nes mūsų vaikas neįtiko, „kėlė grėsmę“ kitiems vaikams “ – patirtimi dalijosi Romanas.

Įvairiapusės patirties turinti šeima įsitikinusi, kad globėjams turėtų būti suteikta galimybė išeiti motinystės/tėvystės atostogų, pirmaisiais vaiko globos metais, netasižvelgiant į vaiko amžių.
„Tas laikas, kai vaikas adaptuojasi šeimoje – labai svarbus. Ypač paaugliams – jiems reikalinga ypatinga priežiūra ir kontrolė“ – įsitikinę Gaiduk.

Vaikų globos namuose užaugęs šiandien žinomas menininkas Remigijus Gataveckas ragino dažniau lankyti vaikus, praleisti su jais laisvalaikį, burti potencialius globėjus, skatinti neįpareigojančią draugystę su vaikų namų auklėtiniais. „Lankykite, žaiskite, kalbėkitės su vaikais, net neturėdami tikslo įsivaikinti ar globoti. Vaikams to labai reikia“ – ragino Remigijus.

Renginio iniciatorės įsitikinusios, kad įsisenėjusias valstybės žaizdas turėtų padėti gydyti ir visuomenė. Todėl Klaipėdos Rotary klubas „Karalienė Luizė“ jungiasi prie LR Prezidentės Dalios Grybauskaitės iniciatyvos „Už saugią Lietuvą“, kuri kviečia bendromis pastangomis keisti Lietuvą.Grįžti atgal